Program 2019

6. travanj - 16. travanj

Raspored 2019

Split

„Perspektive kršćanstva: bijeg od svijeta, rastakanje u svijetu ili nešto treće?” – tribina povodom objavljivanja knjige „Benediktova opcija – strategija za kršćane u postkršćanskom svijetu”

Sudjeluju: Boris Beck, publicist i kolumnist Večernjeg lista, Mate Šimundić, teolog i profesor književnosti i Petar Balta, glavni urednik nakladničke kuće Verbum
Saznaj više...
8. travanj - 20:00,
ponedjeljak,
HAZU, palača Milesi

„Križevnost duhovne lirike (Od Marulića do danas)” – večer duhovne poezije

Suorganizator programa: Društvo hrvatskih književnika – ogranak Split Sudjeluju: Silvana Dragun , uvodničarka, Siniša Vuković, uvodničar, Ivana Giove Župa, naratorica, Jadranka Huljev, naratorica Glazbeni program: Miroslav Mrass, gitara
Saznaj više...
9. travanj - 20:00,
utorak,
HAZU, palača Milesi

„Ivan Meštrović: Povijest Isusa iz Nazareta u drvu” – predavanje

Sudjeluju: Zorana Jurić Šabić, viša kustosica Gal. Meštrović Maja Šeparović Palada, viša kustosica Galerije Meštrović doc. dr. sc. Domagoj Runje, profesor na Katoličkom bogoslovnom fakultetu u Splitu
Saznaj više...
10. travanj - 11:00,
srijeda,
Meštrovićeve Crikvine-Kaštilac

Sv. Antun Pustinjak – sugrađanin sa splitske Pjace

Stručno vodstvo kroz program: doc. dr. sc. Domagoj Runje, profesor na Katoličkom bogosl. fakultetu u Splitu i Nataša Bulić, licencirani vodič agencije specijalizirane za organizaciju kršćanskih hodočašća ICHTIS TRAVEL
Saznaj više...
10. travanj - 16:30,
srijeda,
Gradska vijećnica (Pjaca)

„Kršćanska književnost za mlade” – specijalizirana radionica za studente, nastavnike i roditelje

Suorganizator programa: Katolički bogoslovni fakultet i Udruga bivših studenata i prijatelja KBF-a u Splitu „Teofil”; Voditelj radionice: Mate Šimundić, prof. (Broj polaznika je ograničen. Za sudjelovanje je potrebno prijaviti se na e-mail adresu: radionicadkk@gmail.com najkasnije do 8. travnja u 12:00 sati.)
Saznaj više...
10. travanj - 19:00,
srijeda,
Katolički bogoslovni fakultet u Splitu

„Moji razgovori s Papom” – tribina i susret s talijanskim teologom i zatvorskim kapelanom Marcom Pozzom

Sudjeluju: Marco Pozza i Danira Matijaca, voditeljica i urednica pri Tiskovnom uredu Splitsko-makarske nadbiskupije
Saznaj više...
11. travanj - 20:00,
četvrtak,
HAZU, palača Milesi

Književni velikan pera i uma: G. K. Chesterton, uzbudljiva romantika pravovjerja

Suorganizator programa: Hrvatski čestertonijanski klub Sudjeluju: Nikola Bolšec, predsjednik Kluba, i Ivo Džeba, potpredsjednik Kluba
Saznaj više...
12. travanj - 20:00,
petak,
HAZU, palača Milesi

„Put u postojbinu Šubića” – obilazak arheoloških lokaliteta

Suorganizator programa: Muzej hrv. arheoloških spomenika; Stručno vodstvo: viši kustosi Muzeja hrvatskih arheoloških spomenika Ljubomir Gudelj i Nikolina Uroda Plan putovanja: 1. Split, Sukoišanska ulica (polazak u 7:30) 2. Skradin, razgledavanje grada, procesija i misa u župnoj crkvi Rođenja Blažene Djevice Marije (od 10:00 do 12:00) 3. Bribirska glavica, posjet arheološkom lokalitetu i muzejskoj zbirci (od 13:00 do 15:00) 4. Šibenik, posjet gradu i šibenskoj katedrali (od 16:00 do 18:00) 5. Povratak u Split (oko 19:00) (Broj mjesta u autobusu je ograničen, predbilježbe za ovaj obilazak primaju se 9. travnja 2019. isključivo putem telefona (maks. 2 mjesta po pozivu): 021/340-260.)
Saznaj više...
14. travanj - 07:30,
nedjelja,
kolodvor u Sukoišanskoj ulici

„Laudato TV – kontra sili, kontra mraku” – Uloga Laudato TV-a u hrvatskomu medijskom prostoru

Sudjeluju: Tim „Božanstvene komedije” i Ksenija Abramović, utemeljiteljica i direktorica Laudato TV-a
Saznaj više...
15. travanj - 20:00,
ponedjeljak,
Nadbiskupsko sjemenište, velika dvorana