Program 2019

6. travanj - 16. travanj

Raspored 2019

Split

Otvaranje manifestacije

Manifestaciju će otvoriti: mons. dr. sc. Marin Barišić, splitsko-makarski nadbiskup Sudjeluju: predstavnici organizatora i pokrovitelja
Saznaj više...
6. travanj - 11:30,
subota,
HAZU, palača Milesi

Salon suvremene kršćanske likovnosti Ivo Dulčić – otvaranje izložbenoga salona i dodjela Velike nagrade Salona Ivo Dulčić

Umjetničko vijeće: dr. sc. Branko Matulić, kustos izložbe, Dijana Iva Sesartić, akademska kiparica, Stjepan Ivanišević, akademski slikar Izložbu će otvoriti: dr. sc. Branko Matulić Glazbeni program: Vokalisti Salone; Voditelj: Mirko Jankov
Saznaj više...
6. travanj - 11:45,
subota,
HAZU, palača Milesi

„Sveti Luka – pisac Kristove blagosti” – intenzivni tečaj ikonopisanja

Suorganizator programa: Hrvatska udruga ikonopisaca „Josip Ružić” Stručno vodstvo kroz program: Silvana Lozančić, akademska slikarica; Bruna Periš, konzervatorica i restauratorica; Lidija Piskač, magistra teologije (Broj polaznika ovoga tečaja je ograničen. Svi zainteresirani mogu se javiti za sudjelovanje do 1. travnja isključivo putem e-mail adrese: lidija.piskac@verbum.hr)
Saznaj više...
6. travanj - 13:00,
subota,
Franjevački samostan o. fra Ante Antića (Klerikat)

„Pavao, Kristov apostol” – igrani film

Redatelj: Andrew Hyatt Scenarij: Terence Berden i Andrew Hyatt Uloge: Jim Caviezel, James Faulkner, Olivier Martinez; Trajanje: 108 min
Saznaj više...
6. travanj - 18:00,
subota,
Kinoteka Zlatna vrata

„Kako glumiti normalnog čovjeka” – humorna monodrama

Autor i izvođač: Mario Filipi Suorganizator programa: Hrvatska udruga Benedikt
Saznaj više...
6. travanj - 20:00,
subota,
Nadbiskupsko sjemenište, velika dvorana

Dekanatski križni put i sv. misa u crkvi Presvetog Otkupitelja

Križni put predvode: fra Jozo Jukić, župnik župe Gradac i sjemeništarci Franjevačkog sjemeništa u Sinju Svetu misu predvodi: magistar fra Ivica Udovičić, ravnatelj Franjevačkog sjemeništa Misu pjeva: Gradski pjevački zbor „Neuma” iz Drniša Sudjeluje: Etno udruga „Petrovo polje” (Posjetitelji do Otavica mogu ići besplatnim autobusom iz Splita koji polazi u 9:00 sati s autobusnog kolodvora u Sukoišanskoj ulici ili vlastitim automobilima.)
Saznaj više...
7. travanj - 10:30,
nedjelja,
crkva Presvetog Otkupitelja – grobnica obitelji Meštrović, Ružić – Otavice

„Milosti je čas” – korizmeni koncert

Izvodi: Gradski pjevački zbor „Neuma”, Drniš Dirigentica: Jelena Prpa
Saznaj više...
7. travanj - 12:00,
nedjelja,
crkva Presvetog Otkupitelja – grobnica obitelji Meštrović, Ružić – Otavice

NAJBOLJE IZ RETROSPEKTIVE FILMSKOG PROGRAMA: „Čovjek za sva vremena” – igrani film

Redatelj: Fred Zinnemann, Scenarij: Robert Bolt Uloge: Paul Scofield, Robert Shaw, Vanessa Redgrave, Trajanje: 120 min.
Saznaj više...
7. travanj - 18:00,
nedjelja,
Kinoteka Zlatna vrata

„Kad izdahnu srce Božjeg Sina” – korizmeni koncert

Sudjeluju: Muški vokalni ansambl KUD-a „Tusculum” – Solin; Ženski vokalni ansambl UMAS-a; Duo: Ivana Kenk-Kalebić, mandolina i Lovorka Begović, harfa; Ženska klapa „Kostela” – Zadvarje; Voditelj i dirigent: Marijo Krnić
Saznaj više...
7. travanj - 20:00,
nedjelja,
crkva sv. Frane

„Gospa od Vrpolja” – dokumentarni film

Scenarist i urednik: Neno Kužina Redatelj: Davor Borić; Trajanje: 50 min.
Saznaj više...
8. travanj - 18:00,
ponedjeljak,
Kinoteka Zlatna vrata

„Skica za portret: Blaž Jurjev Trogiranin” – dokumentarni film

Redateljica i urednica: Ana Marija Habjan; Trajanje: 15 min.
Saznaj više...
8. travanj - 18:50,
ponedjeljak,
Kinoteka Zlatna vrata

„Miserere” – koncert duhovne glazbe

Sudjeluju: Vokalni ansambl Antiphonus Orgulje: Pavao Mašić; Umjetničko vodstvo: Tomislav Fačini
Saznaj više...
8. travanj - 20:00,
ponedjeljak,
crkva sv. Frane

„Perspektive kršćanstva: bijeg od svijeta, rastakanje u svijetu ili nešto treće?” – tribina povodom objavljivanja knjige „Benediktova opcija – strategija za kršćane u postkršćanskom svijetu”

Sudjeluju: Boris Beck, publicist i kolumnist Večernjeg lista, Mate Šimundić, teolog i profesor književnosti i Petar Balta, glavni urednik nakladničke kuće Verbum
Saznaj više...
8. travanj - 20:00,
ponedjeljak,
HAZU, palača Milesi

„Zvono” – igrani film

Redatelj: Thomas Weber; Scenarij: Mark Miller, Thomas Weber Uloge: Ryan Scharoun, Ashley Nicole Anderson i Casey Bond; Trajanje: 97 min.
Saznaj više...
9. travanj - 18:00,
utorak,
Kinoteka Zlatna vrata

„Križevnost duhovne lirike (Od Marulića do danas)” – večer duhovne poezije

Suorganizator programa: Društvo hrvatskih književnika – ogranak Split Sudjeluju: Silvana Dragun , uvodničarka, Siniša Vuković, uvodničar, Ivana Giove Župa, naratorica, Jadranka Huljev, naratorica Glazbeni program: Miroslav Mrass, gitara
Saznaj više...
9. travanj - 20:00,
utorak,
HAZU, palača Milesi

„Ivan Meštrović: Povijest Isusa iz Nazareta u drvu” – predavanje

Sudjeluju: Zorana Jurić Šabić, viša kustosica Gal. Meštrović Maja Šeparović Palada, viša kustosica Galerije Meštrović doc. dr. sc. Domagoj Runje, profesor na Katoličkom bogoslovnom fakultetu u Splitu
Saznaj više...
10. travanj - 11:00,
srijeda,
Meštrovićeve Crikvine-Kaštilac

Sv. Antun Pustinjak – sugrađanin sa splitske Pjace

Stručno vodstvo kroz program: doc. dr. sc. Domagoj Runje, profesor na Katoličkom bogosl. fakultetu u Splitu i Nataša Bulić, licencirani vodič agencije specijalizirane za organizaciju kršćanskih hodočašća ICHTIS TRAVEL
Saznaj više...
10. travanj - 16:30,
srijeda,
Gradska vijećnica (Pjaca)

„Vuk u ovčjoj koži” – dokumentarni film

Redatelj: Stephen Payne; Scenarist: Richard Payne Uloge: Jim Morlino, Olivia Adams i Audrey Battista; Trajanje: 85 min.
Saznaj više...
10. travanj - 18:00,
srijeda,
Kinoteka Zlatna vrata

„Kršćanska književnost za mlade” – specijalizirana radionica za studente, nastavnike i roditelje

Suorganizator programa: Katolički bogoslovni fakultet i Udruga bivših studenata i prijatelja KBF-a u Splitu „Teofil”; Voditelj radionice: Mate Šimundić, prof. (Broj polaznika je ograničen. Za sudjelovanje je potrebno prijaviti se na e-mail adresu: radionicadkk@gmail.com najkasnije do 8. travnja u 12:00 sati.)
Saznaj više...
10. travanj - 19:00,
srijeda,
Katolički bogoslovni fakultet u Splitu
10. travanj - 20:00,
srijeda,
crkva Gospe od Zdravlja

„40 dana…” – dokumentarni film

Scenarij i režija: Ante Čaljkušić Trajanje: 42 min.
Saznaj više...
11. travanj - 18:00,
četvrtak,
Kinoteka Zlatna vrata

„Moji razgovori s Papom” – tribina i susret s talijanskim teologom i zatvorskim kapelanom Marcom Pozzom

Sudjeluju: Marco Pozza i Danira Matijaca, voditeljica i urednica pri Tiskovnom uredu Splitsko-makarske nadbiskupije
Saznaj više...
11. travanj - 20:00,
četvrtak,
HAZU, palača Milesi

„Ratna soba” – igrani film

Redatelj: Alex Kendrick Uloge: Priscilla C. Shirer, T.C. Stallings i Karen Abercrombie Trajanje: 120 min.
Saznaj više...
12. travanj - 18:00,
petak,
Kinoteka Zlatna vrata

Književni velikan pera i uma: G. K. Chesterton, uzbudljiva romantika pravovjerja

Suorganizator programa: Hrvatski čestertonijanski klub Sudjeluju: Nikola Bolšec, predsjednik Kluba, i Ivo Džeba, potpredsjednik Kluba
Saznaj više...
12. travanj - 20:00,
petak,
HAZU, palača Milesi

PROGRAM ZA MLADE U SOLINU, GRADU MLADIH: I. mali simpozij „Martyres Salonitani” – muzejsko-edukativni program za djecu

Suorganizator programa: Arheološki muzej u Splitu Sudjeluju: OŠ Mertojak, Split i OŠ V. Parać, Solin, glazbena škola „S. Bombardelli”, Solin Povodom 125. obljetnice „I. međunarodnog kongresa za starokršćansku arheologiju“ i posvete salonitanskim mučenicima uoči Sudamje, koji su u 4. st. životom posvjedočili svoju vjeru, Arheološki muzej u Splitu poziva sve zainteresirane: 10:00 – Sveta misa (Manastirine) 11:00 – Izlaganja učenika (Tusculum) 12:00 – Glazbeni intermezzo 12:15 – Izlaganja učenika 12:45 – Okrugli stol i podjela zahvalnica 13:00 – Otvorenje izložbe dječjih radova 13:15 – „Šetnja s don Franom Bulićem” 13:45 – Domjenak
Saznaj više...
13. travanj - 10:00,
subota,
Solin, Manastirine i Tusculum

FILMSKE PROJEKCIJE U TEATRINU GRADSKE KNJIŽNICE SOLIN: „Ups! Noa je otišao” – animirani film za djecu

Redatelji: Toby Genkel, Sean McCormack Uloge: Dermot Magennis, Callum Maloney, Tara Flynn Trajanje: 87 min.
Saznaj više...
13. travanj - 17:00,
subota,
Teatrin Gradske knjižnice Solin

„Različit kao ja” – igrani film

Redatelj: Michael Carney; Scenarij: Michael Carney, Alexander Foard i Ron Hall; Uloge: Greg Kinnear, Renée Zellweger, Djimon Hounsou; Trajanje: 119 min.
Saznaj više...
13. travanj - 18:00,
subota,
Kinoteka Zlatna vrata

FILMSKE PROJEKCIJE U TEATRINU GRADSKE KNJIŽNICE SOLIN: „Zvono” – igrani film za mlade

Redatelj: Thomas Weber Scenarij: Mark Miller, Thomas Weber Uloge: Ryan Scharoun, Ashley Nicole Anderson i Casey Bond; Trajanje: 97 min.
Saznaj više...
13. travanj - 19:30,
subota,
Teatrin Gradske knjižnice Solin

„Tu Domine, spes mea – Tragom hrvatske pjevane baštine” – koncertna meditacija

Sudjeluju: Mješoviti pjevački zbor Camerata Vocale Split Dirigentica: Sara Dodig Baučić
Saznaj više...
13. travanj - 20:00,
subota,
crkva Gospe od Zdravlja

„Put u postojbinu Šubića” – obilazak arheoloških lokaliteta

Suorganizator programa: Muzej hrv. arheoloških spomenika; Stručno vodstvo: viši kustosi Muzeja hrvatskih arheoloških spomenika Ljubomir Gudelj i Nikolina Uroda Plan putovanja: 1. Split, Sukoišanska ulica (polazak u 7:30) 2. Skradin, razgledavanje grada, procesija i misa u župnoj crkvi Rođenja Blažene Djevice Marije (od 10:00 do 12:00) 3. Bribirska glavica, posjet arheološkom lokalitetu i muzejskoj zbirci (od 13:00 do 15:00) 4. Šibenik, posjet gradu i šibenskoj katedrali (od 16:00 do 18:00) 5. Povratak u Split (oko 19:00) (Broj mjesta u autobusu je ograničen, predbilježbe za ovaj obilazak primaju se 9. travnja 2019. isključivo putem telefona (maks. 2 mjesta po pozivu): 021/340-260.)
Saznaj više...
14. travanj - 07:30,
nedjelja,
kolodvor u Sukoišanskoj ulici

NAJBOLJE IZ RETROSPEKTIVE FILMSKOG PROGRAMA: „Andrej Rubljov” – igrani film

Redatelj: Andrej Tarkovski; Uloge: Anatolij Solonitsyn, Ivan Lapikov, Nikolaj Grinko; Trajanje: 176 min.
Saznaj više...
14. travanj - 18:00,
nedjelja,
Kinoteka Zlatna vrata

„Svetac svega svijeta” – mjuzikl o životu i djelu svetoga Antuna Padovanskog

Izvodi: ansambl Kolbe; Autor glazbe: Branko Bardun Autor teksta: Nino Škrabe; Redatelj: Robert Bošković Voditeljica i dirigentica: Iva Bardun (Besplatne ulaznice mogu se preuzeti na blagajni HNK od 1. do 13. travnja, ili do isteka zaliha. Napomena: jedna osoba može uzeti najviše dvije ulaznice. Ulaz na mjuzikl moguć je isključivo uz predočenu ulaznicu)
Saznaj više...
14. travanj - 20:00,
nedjelja,
Hrvatsko narodno kazalište Split

Završna izložba ikona polaznika radionice ikonopisanja i svečana posveta novih ikona

15:30 – Završna izložba i predstavljanje novih ikona (Franjevački samostan o. fra Ante Antića) 17:30 – Sveta misa i posveta novih ikona (Crkva Presvetog Otkupitelja – Klerikat) (Program je otvoren za sve posjetitelje.)
Saznaj više...
15. travanj - 15:30,
ponedjeljak,
Franjevački samostan o. fra Ante Antića (Klerikat)

Korizmeni koncert udruge Trogirski Glazbenici

Sudjeluju: Kvartet Bozzotti: Ana Tošić D’Ambra, 1. violina; Dakica Sanko, 2. violina; Cosimo Damiano D’Ambra, viola; Dubravko Geić, violončelo; Vlatko Belas, bariton; Ursa Ljuban, klavir; Suorganizatori koncerta: Turistička zajednica grada Splita i Glazbena mladež Split (Napomena: U slučaju nevremena koncert će se održati u palači Milesi.)
Saznaj više...
15. travanj - 17:30,
ponedjeljak,
Vestibul

„Ups! Noa je otišao” – animirani film za djecu

Redatelji: Toby Genkel, Sean McCormack Uloge: D. Magennis, C. Maloney, T. Flynn; Trajanje: 87 min.
Saznaj više...
15. travanj - 18:00,
ponedjeljak,
Kinoteka Zlatna vrata

„Puče moj” – koncert pučkih korizmenih napjeva

Sudjeluju: pučki pjevači iz južne Hrvatske Voditeljica programa: Jelena Mamić Uvodna molitva i pozdrav: don Radojko Vidović, župnik konkatedrale sv. Petra
Saznaj više...
15. travanj - 19:00,
ponedjeljak,
konkatedrala sv. Petra

„Laudato TV – kontra sili, kontra mraku” – Uloga Laudato TV-a u hrvatskomu medijskom prostoru

Sudjeluju: Tim „Božanstvene komedije” i Ksenija Abramović, utemeljiteljica i direktorica Laudato TV-a
Saznaj više...
15. travanj - 20:00,
ponedjeljak,
Nadbiskupsko sjemenište, velika dvorana

„Preporučena posveta” – igrano-dokumentarni film

Redatelj i scenarist: Goran Matić Uloge: Ivan Bebić i Ivo Veraja; Trajanje: 42 min.
Saznaj više...
16. travanj - 18:00,
utorak,
Kinoteka Zlatna vrata

Proglašenje dobitnice nagrade „Andrija Buvina” i svečano zatvaranje manifestacije

Sudjeluju: ovogodišnja dobitnica nagrade „Andrija Buvina” Ksenija Abramović, mons. dr. sc. Marin Barišić, nadbiskup splitsko-makarski, predstavnici organizatora i pokrovitelja. Glazbeni program: ansambl Trio ConCerto: sopranistica Branka Pleština Stanić, sopranistica Ida Bilić i orguljaš Mirko Jankov
Saznaj više...
16. travanj - 19:00,
utorak,
Nadbiskupija, dvorana Ivana Pavla II.